VIII GMINNY KONKURS WIEDZY <BR>O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO - Kronika ZS <br>w Rupniowie

VI GMINNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

19 marca 2014

Już po raz ósmy 19 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Rupniowie został zorganizowany Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego Celem konkursu było zainteresowanie uczniów postacią i twórczością wybitnego dramaturga, poety i malarza. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum. Organizatorkami konkursu byli nauczyciele z Zespołu Szkół w Rupniowie: Magdalena Raczek, Maria Smoter, Monika Zaręba i Bogumiła Bubula (pedagog). Uczniowie mieli możliwość udziału w sześciu kategoriach konkursowych: konkursie wiedzy, recytacji, poezji śpiewanej, scenki dramatycznej oraz dwóch konkursach plastycznych.

Swoją obecnością zaszczycili nas aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Lidia Bogaczówna , Paweł Okraska – aktor teatralny i filmowy, Stanisław Jacek Kołodziejczyk – Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, dyrektor Liceum Plastycznego Nowym Wiśniczu Barbara Szota –Rekieć , Małgorzata Mróz (pedagog), Dyrektor GZOS Edyta Król, Wojciech Korabik pracownik GZOS, Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowiej i Komunikacji Rafał Woźniak, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza, Urszula Nowogórska , Wojciech Korabik pracownik GZOS

Do VIII edycji przystąpiło 13 szkół w terenu Gminy Limanowa. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom o życiu i twórczości Wyspiańskiego, pięknie recytowali wybrane przez siebie utwory, wspaniale przygotowali i zaprezentowali poezję śpiewaną i scenki z wybranych dramatów Wyspiańskiego, a prace plastyczne wykonane techniką kredek ołówkowych wskazywały na nieograniczoną wyobraźnię i wrażliwość estetyczną ich autorów.

Po konkursie młodzież zebrała się na wspólnym obiedzie, a w tym czasie komisje pracowały nad wyłonieniem zwycięzców.

Lista laureatów:

I . Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego

  • I miejsce: Karolina Dudek Zespół Szkół w Pasierbcu
  • II miejsce: Magdalena Golonka – Szkoła Podstawowa w Młynnem
  • III miejsce: Marcin Trojański – Zespół Szkół w Rupniowie

II. Konkurs recytacji

Kategoria : szkoła podstawowa
  • I miejsce: Mateusz Gądek – Szkoła Podstawowa w Kaninie
  • II miejsce: Jędrzejek Katarzyna – Szkoła Podstawowa w Młynnem
  • III miejsce: Martyna Kędroń – Szkoła Podstawowa w Starej Wsi II
Kategoria: gimnazjum
  • I miejsce: Kinga Król – Publiczne Gimnazjum w Starej Wsi II
  • II miejsce: Angelika Hec –Publiczne Gimnazjum w Męcinie I
  • III miejsce: Dominika Sromek – Publiczne Gimnazjum w Pasierbcu
III. Konkurs poezji śpiewanej

  • I miejsce: Katarzyna Sławek, Agata Szewczyk – Zespół Szkół w Pisarzowej
  • II miejsce: Patrycja Jabłońska –Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie oraz Mariola Maniak –Zespół Szkół w Pasierbcu
  • III miejsca nie przyznano
IV. Konkurs – przedstawiamy scenkę z dramatu Stanisława Wyspiańskiego

  • I miejsce: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siekierczynie I – Kacper Łyszczarz, Iwona Tokarczyk, Maksymilian Mamak, Aneta Kądziołka, Katarzyna Biernat
  • II miejsce: Uczniowie z Zespołu Szkół w Męcinie I – Agnieszka Jabłońska, Katarzyna Wiewióra, Alicja Wideł, Grzegorz Poręba
  • II miejsce: Uczniowie z Zespołu Szkół w Mordarce- Kamil Biernat, Dawid Dyrek, Alicja Janik, Mateusz Król, Wiktoria Słowiak
  • III miejsca nie przyznano
V. Konkurs plastyczny „Projekt witraża”

Kategoria: szkoła podstawowa
  • I miejsce: Patrycja Sułkowska-Szkoła Podstawowa w Wysokiem
  • II miejsce: Kinga Janik :Szkoła Podstawowa w Wysokiem
  • III miejsce: Monika Setlak –Szkoła Podstawowa Stara Wieś I
  • Nagroda Dyrektor z Liceum Plastycznego w Wiśniczu Nowym : Kacper Łyszczarz – Stara Wieś I
Kategoria: gimnazjum
  • I miejsce: Agnieszka Setlak –Publiczne Gimnazjum w Starej Wsi I
  • II miejsce: Katarzyna Tokarz - Publiczne Gimnazjum w Starej Wsi I
  • III miejsce: Beata Liberda –Publiczne Gimnazjum w Pisarzowej
  • Nagroda Dyrektor z Liceum Plastycznego w Wiśniczu Nowym: Lupa Natalia z Mordarki
VI. Konkurs plastyczny „ Projekt okładki do dramatu Noc listopadowa”

Kategoria: szkoła podstawowa
  • I miejsce: Justyna Raczek –Szkoła Podstawowa w Pisarzowej
  • II miejsce: Antoni Król – Szkoła Podstawowa w Mordarce
  • III miejsce: Anna Musiał – Szkoła Podstawowa w Starej Wsi II
Kategoria: gimnazjum:
  • I miejsce: Anita Więcek -Publiczne gimnazjum w Starej Wsi I
  • II miejsce: Weronika Kowalczyk -Publiczne Gimnazjum w Mordarce
  • III miejsce: Agnieszka Rogóż - Publiczne gimnazjum w Pisarzowej

W kategorii szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Wysokiem i Publiczne Gimnazjum w Starej Wsi I

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nie tylko pamiątkowym dyplomem, ale i wielkim zainteresowaniem ze strony widowni oraz owacjami. Tym, których komisje uznały za najlepszych, wręczono liczne nagrody rzeczowe zakupione dzięki sponsorom: Wójt Gminy Limanowa,Urząd Gminy w Limanowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Księgarnia „Sokół”, Firma Bahlsen, Regionalny Kierownik Sprzedaży Metsu Tissue Poland Sp. z.o.o , Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Komunikacji Urzędu Gminy w Limanowej - Rafał Woźniak, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza, Nauka jazdy – „Jaremi”, Stanisław Młyński.

Szkołami z najwyższymi wynikami w poszczególnych konkursach została Szkoła Podstawowa w Wysokiem i Publiczne Gimnazjum w Starej Wsi I.

Organizatorzy i młodzież szkolna składają podziękowania sponsorom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie konkursu i zakup nagród dla wszystkich uczestników. Darczyńcy zaoferowali nie tylko pomoc finansową ale również rzeczową.

Zdjęcia